GPS NAVIGACE

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "GPS - Global Position System". Weblog je součástí zpravodajského, vzdělávacího a informačního portálu AKA MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Obsahem jsou stručně komentované odkazy na pozoruhodné zdroje informací na webu, v knihách a v časopisech. Jazyk: český,anglický a německý. Povšimněte si možnosti nastavení RSS čtečky.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

5.10.2007

GPS pro vaši dobrou orientaci

Pod tímto názvem a s podtitulkem "Mapy základem navigace", přibližuje tématiku GPS další časopis - jmenovitě ComputerWorld. Cituji z anotace článku:
"Ať už jsou vašed priority při výběru navigace jakékoliv, v centru pozornosti by měly být vždy především dodávané mapy. V nabízených balíčcích jsou často poskytoványplány pro několik desítek zemí, ověřte si ale, že obsahují dostatečně kvalitní mapy všech států, které skuterně potřebujete - včetně například Slovenska."
Článek v CW číslo 9/07 se zaměřuje na testy satelitní navigace určené pro automobily. Autor uvádí myšlenku, podle které se při výběru přístrojů pro GPS vždy jedná o klasický střet zájmů mezi komfortem použití a univerzálností. V testu bylo několik naviganích produktů od pěti výrobců:
- Fujitsu Siemens Pocket Loox N560
- i-Tec Airis Serie II
- MyGuide 3160
- Garmin Nuvi 660FM a
- Tom Tom Go 910.
Parametry testovaných produktů uvedených výrobců jsou sestaveny do tabulky a jednotlivé produkty jsou poměrně podrobně popsány a slovně zhodnocny.