GPS NAVIGACE

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "GPS - Global Position System". Weblog je součástí zpravodajského, vzdělávacího a informačního portálu AKA MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Obsahem jsou stručně komentované odkazy na pozoruhodné zdroje informací na webu, v knihách a v časopisech. Jazyk: český,anglický a německý. Povšimněte si možnosti nastavení RSS čtečky.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

5.12.2007

Méně známý výrobce GPS zařízení - TRIMBLE

V první zprávě v tomto weblogu jsem uvedl, že v jeho obsahu nevynechám odkazy na zdroje obsahující informace o méně známých oblastech uplatnění GPS. Proto jsem zařadil tuto upoutávku na méně známého výrobce GPS zařízení, orientovaného především ( ale nejen ) na využití GPS v oblasti zeměměříčské. Mimochodem - se zajímavou aplikací GPS produktů TRIMBLE v oblasti zemědělství se můžete seznámit ZDE.
Jak se TRIMBLE na webu představuje:
"About Trimble - Trimble provides positioning solutions enabling professionals in engineering and construction, surveying, agriculture, fleet management and field service to be more productive
by revolutionizing their work processes. Trimble is transforming the way work is done through the application of innovative positioning. Trimble uses GPS, lasers, optical, and inertial technologies, as well as wireless communications and application specific software to provide complete solutions that link positioning to productivity."
Portál TRIMBLE.com stojí za pozornost i proto, že nabízí jeden z nejlepších TUTORIÁLÚ věnovaných GPS. Vřele ho doporučuji! Najdete ho ZDE.
V této souvislosti si dovoluji upozornit na časopis ZEMĚMĚŘIČ, kterému je z aplikačního hlediska problematika GPS velmi blízká. Jako ukázka může sloužit článek opublikovaný v závěru roku 2006 pod názvem "Nové trendy na poli satelitní navigace " - ZDE.
Více informací o portálu TRIMBLE najdete ZDE.