GPS NAVIGACE

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "GPS - Global Position System". Weblog je součástí zpravodajského, vzdělávacího a informačního portálu AKA MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Obsahem jsou stručně komentované odkazy na pozoruhodné zdroje informací na webu, v knihách a v časopisech. Jazyk: český,anglický a německý. Povšimněte si možnosti nastavení RSS čtečky.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

5.11.2007

Police locate transplant patient via GPS phone

Zpráva o tom, jak byl díky mobilu s integrovanou GPS-kou a pohotovoasti policisty, zachráněn život 10-ti letému chlapci, který čekal na transplantaci srdce od dárce. V okamžiku, kdy se vyskytla šance ( která se dlouho nemusela opakovat ) na transplantaci srdce od dárce, byl momentálně nezvěstný chlapec lokalizován díky kombinaci GPS a GSM služby a dopraven včas do nemocnice.
Cituji část zprávy v originále:
"This is one for the ages from the "GPS-can-save-your-life" file. And it's not the usual stranded hiker/climber/lost tourist story. In Pennsylvania last week, state police were able to track down a 10-year-old heart transplant patient when medical officials were unable to locate him or his mother to tell them that a donor heart was available. State police were able to track down John Paul May and his mother Sue via her GPS-enabled mobile phone.John Paul had successful transplant surgery at Children's Hospital of Pittsburgh on Saturday night, CBS News reports."
Celou zprávu najdete ZDE.