GPS NAVIGACE

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "GPS - Global Position System". Weblog je součástí zpravodajského, vzdělávacího a informačního portálu AKA MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Obsahem jsou stručně komentované odkazy na pozoruhodné zdroje informací na webu, v knihách a v časopisech. Jazyk: český,anglický a německý. Povšimněte si možnosti nastavení RSS čtečky.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

6.24.2007

"Free software" s mapami vaší země

Jak jsem předpokládal, téměř okamžitě po tom, jakmile jsem uvedl zprávu o systému NAVIO, začaly přicházet dotazy, zda vím o podobném systému, který by byl zdarma. Jelikož ani já nerad investuji do software, dokud si ho nemohu vyzkoušet, mám pro Vás potěšující sdělení. NAVIO můžete sice také zkoušet ve zkušební lhůtě, existuje však řešení, které je podobné, které je dostupné zdarma ( autor uvítá dobrovolnou podporu svého projektu ) a které má ještě jednu netradiční výhodu: můžete se zúčastnit organizovaného beta-testování nejnovější verze s veškerou podporou ze strany autora. Systém nese označení GPSS a v našich krajích není příliš známý. Po řízeném zaregistrování získáte na klíč, který Vám poslouží na 6 měsíců. Poté můžete registraci obnovit. Registruje se samostatně verze pro NB a verze pro PDA. Program neexistuje dosud v české verzi, autor k tomuto problému m.j. sděluje:
"Je nám líto, že existují zatím jen verze v angličtině a japonštině, ale další budou k dispozici v nejbližší době. Vlastní verzi si můžete vytvořit sami, protože GPSS pracuje s nahraným hlasem , ale museli byste nahrát spoustu zvuků. "
http://www.gpss.tripoduk.com/czech.htm
Na této adrese najdete český překlad jedné ze stovky stránek, pojednávajících o systému GPSS a jeho jednotlivých verzích.
Na portálu výrobce najdete cenné informace nejen k produktu GPSS, ale i k systému GPS jako takovému - v angličtině. Doporučuji si pročíst:
"GPS Navigation with GPSS"
http://www.gpss.tripoduk.com/navi.htm

"GPSS on Pocket PC User Guide"
na adrese:
http://www.gpss.tripoduk.com/gpsspuse.htm.
A moje krátká zkušenost? Na NB mi systém funguje spolehlivě, na svém iPAQu jsem sice ještě plně neuspěl, PDA-čko volá stále po novější verzi NETCFSetupv2.msi, ale podle informací na portálu výrobce by neměl být ( na platformě Windows Mobile 5 ) problém sw rozchodit. Možná si to někdo z Vás zkusíte a pošlete mi svůj tip jak problém překonat. Marně se již delší dobu sháním po podrobnějším popisu WM5, abych mu snadněji vycházel vstříc.
Každopádně doporučuji věnovat systému GPSS pozornost, třeba to bude to, co Vám mnou opěvované NAVIO nahradí.