GPS NAVIGACE

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "GPS - Global Position System". Weblog je součástí zpravodajského, vzdělávacího a informačního portálu AKA MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Obsahem jsou stručně komentované odkazy na pozoruhodné zdroje informací na webu, v knihách a v časopisech. Jazyk: český,anglický a německý. Povšimněte si možnosti nastavení RSS čtečky.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

6.29.2007

Hvězdy, planety, souhvězdí přímo nad vaší hlavou

Slíbil jsem, že se věnuji i méně známým aplikacím GPS. Zde je jedna z nich.
Je pravé poledne, slunce září nad vaší hlavou, po hvězdách ani památky a vás napadne:
je tam nahoře, přímo nad vaší hlavou, kromě slunce, právě teď vůbec něco? Copak nějaké hvězdy, planety, souhvězdí? Teď by vám nejspíš nepomohl ani dobrý dalekohled. Pomoc existuje. Stačí si do svého PDA s GPS nainstalovat šikovný program VITO AstroNavigator. Ten s pomocí GPS, která mu dodá informace o vaší pozici, případně i o směru vašeho pohybu, vyhledá a na displeji vašeho PDA zobrazí tu správnou část hvězdné mapy - prostor, který je právě přímo nad vaší hlavou. Nevadí mu, že je den, že slunce nad vaší hlavou září na plné pecky. Program pracuje s informacemi o místu ( dodá GPS-ka ) a času, který si sám zjišťuje. Můžete si vybrat, zda chcete vidět jenom
hvězdy, jenom planety, jenom souhvězdí, nebo jejich libovolnou kombinaci. Program disponuje informacemi o 9000 hvězd, včetně slunce, měsíce atd.
Služba programu není omezena pouze na práci se GPS. Poslouží Vám k vyhledání vesmírného objektu a po klinutí vám textově podá o objektu cenné informace. Prostě taková dynamická vesmírná encyklopedie.
Podrobné informace o prográmku o velikosti necelého 1 MB najdete na adrese:
http://www.vitotechnology.com/en/products/astronavigator.html.
Připravil jsem Vám malou slideshow sestavenou z výřezů z displeje PDA:
http://web.vsmie.cz/katolicky/astro/index.htm
Jedno upozornění na závěr: šetřete s časem při práci se zkušební verzí. Je sice full, ale v mém případě vydržela pouze několik málo minut!