GPS NAVIGACE

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "GPS - Global Position System". Weblog je součástí zpravodajského, vzdělávacího a informačního portálu AKA MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Obsahem jsou stručně komentované odkazy na pozoruhodné zdroje informací na webu, v knihách a v časopisech. Jazyk: český,anglický a německý. Povšimněte si možnosti nastavení RSS čtečky.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

10.21.2007

GPS - Praktická uživatelská příručka

Dlouho jsme čekali na knihu, která by se komplexně věnovala GPS. Implementace GPS v nejrůznějších oblastech společenské praxe i „obyčejného“ života lidí má velkou perspektivu a stává se stále více předmětem jejich zájmu. CPress se rozhodl vyjít vstříc tomuto zájmu a přichází s knihou, kterou nazval GPS – praktická uživatelská příručka ( titulek a podtitulek ). Kniha oslovuje ty, kdo si hodlají pořídit navigační přístroj GPS, ale obávají se jeho složitosti. Radí zájemcům ve výběru přístroje a těm, kteří GPS již vlastní, nabízí celou řadu informací, která jim umožní používat GPS lépe a praktičtěji. Podle anotace knihy na webovém portálu CPressu, autoři čtenáře seznámí nejen se základními fakty ohledně fungování navigace pomocí GPS a jaký přístroj bude pro zájemce vhodný. Především se čtenář naučí jak navigaci nainstalovat a správně používat. Díky mnoha tipům a příkladům z praxe má kniha CPressu šanci stát se užitečným skvělým pomocníkem při řešení problémů. V knize najdou užitečné informace začátečníci i pokročilí uživatelé GPS. V knize se dozvíte:
- Jak funguje navigace GPS
- Který typ přijímače GPS se hodí pro kterou situaci
- Kde získat mapy, jak je nainstalovat a odemykat
- Jak přístroj nainstalovat a používat ve vozidle
- Jak plánovat, vytvořit a měnit trasu jízdy
- Jak se řídit pokyny při samotné navigaci
- Jak používat GPS při turistických aktivitách
- Jak aktualizovat mapy, firmware a zálohovat data
- Jak řešit praktické problémy při používání GPS
- Jak se hrají různé GPS hry: Geocaching, Geodashing Golf nebo MinuteWar
V knize je přiloženo CD obsahující několik užitečných programů, které monou sloužit pro konverzi souborů mezi různými formáty, pro provedení ortogonalizace mapy, pro vytváření IMG mapových souborů vytváření IMG mapových souborů, pro přenos souborů ve formátu IMG do paměti přístroje, pro editaci mapových dat a konverzní utilitu, která je doplněna návodem na import a export vlastních bodů a tracků.
Ke knize se ještě vrátím svojí původní recenzí, kterou najdete mezi více než stovkou recenzí na webové adrese http://ebooks.akamonitor.cz/recenze/.